postheadericon Modna stylizacja okna kuchennego

Kuchnia, w której jest okno, powinna być jasną i sprawiać wrażenie optycznie bardziej otwartego i sympatyczniejszego obszaru. Ponadto duże znaczenie mają tutaj względy praktyczne, czyli możliwość przewietrzenia pomieszczenia oraz wykorzystanie okna a dokładnie parapetu okiennego, jako dodatkowej przestrzeni.

Można na nim umieścić kwiaty doniczkowe a jeśli jest dostatecznie szeroki także kolorowe flakony z dowolną zawartością. Paniom domu szczęśliwie posiadającym okno w kuchni z dużym parapetem można zaproponować mnóstwo ciekawych rozwiązań dekoracyjnych, które dodatkowo mogą odnowić oblicze kuchni. Nie trzeba bowiem od razu burzyć ścian i urządzać wielkich przemeblowań żeby zmienić coś we własnej kuchni.

Czasami wystarczy odmiana kolorystyczna, kupno nowej lampy, zawieszenie na ścianach ciekawych miniaturek malarskich lub też odmiana ekspozycji okiennej tak, aby przyciągała uwagę i skutecznie wpływała na zmianę wystroju kuchennego. Po pierwsze w kuchniach zimnych, minimalistycznych powinniśmy nieco ocieplić klimat, bo poza tym, że jest tam ciepło od samego gotowania powinna być także ciepła atmosfera sprzyjająca pracy, przebywaniu w gronie rodziny lub też piciu popołudniowej kawy z przyjaciółką.

Uzyskamy to powiększając małe okno poprzez zawieszenie dekoracyjnie upiętej firany na miejsce rolet czy żaluzji często niezbyt mile prezentujących się. Pomoże w tym również ozdobny karnisz. Sam widok za oknem także jest ważny, niestety jego w większości przypadków zmienić nie możemy toteż warto postawić na parapecie zielony kwiat lub też kwitnący, to na pewno ożywi miejski, blokowy krajobraz.

Oprócz firan doskonale sprawdzą się barwne zasłony, dopasowane do ogólnego wystroju kuchennego lub salonowo- kuchennego, jeśli te pomieszczenia są zintegrowane. Kiedy mieszkamy na parterze lub też okno kuchenne w domu jest dosyć nisko, warto założyć zazdroski. To frywolne i urokliwe firaneczki, które jeśli mamy czas i ochotę można samemu wyczarować przy pomocy szydełka lub też kupić gotowe. Niektóre posiadają kolorowe elementy ozdobne doskonale rozweselające okno zwłaszcza podczas jesiennej i zimowej szarugi.

Duży parapet kuchenny bardzo dobrze spisze się jako wystawka na dekoracyjne bibeloty przy czym nie może być ich za dużo, oraz doniczki ze świeżymi ziołami. Zmieniając oblicze okna kuchennego należy pamiętać o takim doborze stylizacyjnym, który będzie pasował do reszty wyposażenia oraz doborze materiałów lekkich i zwiewnych wpuszczających dużo światła do pomieszczenia.